Spotkanie wigilijne 2006 - 12.12.2006, w "Chacie Szpinaka" (Nowohuckie Centrum Kultury), w obiektywie Jacka Nawrockiego

Spotkanie wigilijne Seniorów 2006 - 14.12.2006, fotografował hm. Jerzy Wrzecionek

Po kliknięciu na zdjęcie można zobaczyć powiększenie

hm. Zygmunt Faber pierwszy hufcowy Hufca ZHP Kraków Nowa Huta Od lewej hm. Zenon Morawiec i hm. Juliusz Langner byli hufcowi naszego hufca Seniorki naszego hufca: od lewej hm. Aniela Mięso, hm. Maria Rówieńska, hm. Kazimiera Piątek
Od lewej hm. Zygmunt Faber, hm. Zdzisław Pajor, hm. Barbara Pajor, hm. Zenon Morawiec i hm. Juliusz Langner hm. Kazimiera Piątek i hm. Jerzy Wrzecionek Ogólny widok spotkania w "Chacie Szpinaka"

W dniu 14.12.2006 r. w "Chacie Szpinaka" Nowohuckie Centrum Kultury odbyło się spotkanie wigilijne byłych instruktorów Hufca ZHP Kraków Nowa Huta. Spotkanie odbyło się w 50 rocznicę spotkania instruktorów i harcerzy, którzy 14.12.1956 r. zawiązywali komendę hufca. W spotkaniu uczestniczyli m. in. hm. Zygmunt Faber - pierwszy komendant hufca oraz jego następcy hm. Juliusz Langner i hm. Zenon Morawiec oraz Druhny i Druhowie - byli komendanci szczepów i drużynowi. Podczas spotkania przypomniano sobie początki harcerstwa w Nowej Hucie - wtedy osobnym mieście, które nie miało wcześniejszych tradycji harcerskich. Z obecnej komendy hufca w spotkaniu uczestniczył hm. Jacek Nawrocki - który przedstawił aktualną sytuację i prowadzone działania zuchów i harcerzy z Nowej Huty.

Nadanie Orderu Uśmiechu Jerzemu  Kujawskiemu- 16.12.2006, w obiektywie Zbigniewa Babiucha

Po kliknięciu na zdjęcie można zobaczyć powiększenie

W dniu 16.12.2006 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Sportowych w Nowej Hucie odbyła się uroczystość nadania Orderu Uśmiechu hm. Jerzemu Kujawskiemu "Szpinakowi", byłemu Komendantowi Hufca ZHP Kraków Nowa Huta. Na uroczystości zgromadziła się młodzież szkolna, harcerze i przyjaciele (w tym wielu instruktorów harcerskich). W uroczystości uczestniczyła Komendantka Hufca ZHP Kraków Nowa Huta phm. Dorota Czernek-Zaczyńska, hm. Jacek Nawrocki i hm. Zbigniew Babiuch wraz z harcerzami ze Szczepu Bartoszowcy. Podczas uroczystości zgromadzone dzieci i młodzież wspaniale się bawiła, podczas zabaw i konkursów przygotowanych przez druha Szpinaka. Uroczystość zakończyła degustacja wiejskich przysmaków.

Betlejemskie Światełko Pokoju 2006 - 17.12.2006, w obiektywie Jacka Nawrockiego

Po kliknięciu na zdjęcie można zobaczyć powiększenie

Przemarsz harcerzy ze Szczepu OROGEN z Wawelu do Kościoła Mariackiego Msza Św. w Kościele Mariackim - widok na Ołtarz Wita Stwosza
Lampiony czekające na odbiorców na fontannie na Placu Mariackim Śpiewanie kolęd przez harcerki ze Szczepu UNIA